jigolo nedir kime denir

Jigolo ne demek, sözcük manası nedir? Sosyal medya üzerinden sık sık karşılaşılan ‘’ ’’ sözcüğü merak edilen kavramlardan biri oldu. Bizde jigolo kavramının detaylarını sizler için derledik… , para karşılığı kadınlarla cinsel münasebette bulunan erkek cinsellik işçilerine verilen ad. Jigololuk mesleği cinsel münasebet harici gezilerde, türlü sosyal aktivitelerde bayanın beraberinde escortluk yapma hedefiyle dahi kullanılmaktadır. Yurt dışında fazlası ülkede mühim oranda para kazanılan bir meslek durumuna dönüşen Jigololukta,

 

jigololuk yapacak erkeğin karşısındaki partnerine sunacağı koşullar kendisine bağlıdır. Karakter biçiminde de saygılı, naif ve kendisine güvenen karakterde şahıslar jigolo olarak aranmaktadır. “Rentboy” biçiminde de isimlendirilen jigololar, her yaştan kadına yapabilecekleri dahilinde istedikleri hizmeti sunabilme namına vazife yapmaktadırlar. (2) Bir kimseyi fuhşa teşvik eden, bunun yolunu basitleştiren yahut fuhuş için aracılık eden yahut yer temin eden şahıs, iki yıldan dört yıla kadar mahpus ve üçbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden politikaya, spordan seyahate tüm konuların tek adresi Gazetevatan.com haber içerikleri müsaade alınmadan,

 

kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna uyumsuz ve destursuz olarak kopyalanamaz, diğer yerde yayınlanamaz. Türkiye’ye jigololuk Son yıllarda sık sık duyduğumuz terimler arasında olan jigololuk bundan sonra bir meslek olarak yapılmakta. Jigololar, kendi talepleri tarafında ister belli miktarlarda ücret talep ederek isterlerse de yalnızca müzakere isteğinden kaynaklı bir ücret talep etmeden bir kadınla cinsel birliktelik yaşam sürdürmek yahut değişik deneyimler kazanmak namına görüşmektedirler. Ülkemizde hem dini formlar üstelik toplumsal formlar yönünden gizlilikle yürütülen jigololuk mesleği, vatan dışında fazlası ülkede açıkça yapılabilmekte ve mühim oranda para kazanılan bir meslek durumuna dönüştürülebilmektedir.

 

Yani kendisince vereceği hizmetin niteliğini de bizzat belirleyebileceği gibi bu niteliği de ücretlendirme konusu ile ilgili kendi insiyatifi ön planda olmaktadır. Jigololuk yapan erkeklerin geneline bakıldığında dahi esasen uzun endamlı, fit vücutlu, iyi görüntülü ve ilk bakışta yakışıklılıklarıyla dikkat çeken erkekler oldukları görülmektedir. Özellikle ülkemizde bu tip eylemlerin gizlilikle gerçekleştirildiği göz önüne alındığında, bir kadınla bir jigolonun arasında bağlantı bilhassa kadınlar yönünden gizli tutulmak istenmektedir. Bu sebeple bir jigoloda aranan özelliklerde itimat verici karakter ve sır tutma kabiliyeti de aranmaktadır.

 

Girilen sitelerin tümü güvenilir olmayacağı için jigolo arayışında güvenliği de elden bırakmamak lazım olur. Bu ortamların beraberinde bilhassa jigoloların gittiği jigolo barlar ve onların grupça takıldığı gece kulüpleri de bulunmaktadır. Günümüzde gençlerin büyük bir alanı ekonomik sorun sebebiyle jigolo oluyorlarYa kendi işleri dışında ilave gelir olarak yapıyorlar yahut tamamıyla meslek olarak benimsiyorlar. Bakımlı erkeklerin yani metro cinsel erkeklerin bu işi tercih ettiğini hepimiz bilmekteyiz. Ülkemizde ve diğer ülkelerde kurumsal anlamda ilerlemiş olup, eş hizmeti veren bir sektör durumuna gelen jigolo olmak, süratle süregelen duruma gelmiştir. Sağlığına epey dikkat etmeli üstelik istenildiği vakit rastgele bir hastalık taşımadığına dair pak raporunu verebilecek konumda olması gereklidir.