Jigololuğun cezası var mı?

AçıklamaToplumsal medya üstünden sık sık karşılaşılan ‘’Jigolo’’ kelimesi dört gözle beklenen kavramlardan biri oldu. Jigolo nedir? ne demek, sözlük anlamı nedir? benzer halde sorular arama motorlarında sık sık aranıyor. Bizde teriminin detaylarını sizler için derledik…
, para karşılığı hanımlarla cinsel münasebette bulunan adam sex işçilerine verilen ad. mesleği cinsel münasebet harici gezilerde, çeşitli toplumsal aktivitelerde kadının yanında escortluk yapma amacıyla da kullanılmaktadır. Orta yaş ve üstü olgun bayanler tarafınca tercih edilen cezası var mı?

JİGOLO NEDİR?

Jigolo, adamların gerçekleştirdiği “” durumunun terimsel tabiridir. , kendi istekleri doğrultusunda ister belirli miktarlarda ücret talep ederek isterlerse de bir tek görüşme isteğinden kaynaklı bir ücret talep etmeden bir hanımla cinsel beraberlik yaşamak ya da değişik deneyimler edinmek adına görüşebilir. Yurt haricinde bir fazlaca ülkede ciddi anlamda para kazanılan bir meslek haline dönüşen  ,  meydana getirecek insanoğlunun karşısındaki partnerine sunmuş olacağı koşullar kendisine bağlıdır.
oluşturan erkekler geneline bakıldığında uzun boylu, fit vücutlu, iyi görünümlü ve ilk bakışta yakışıklılıklarıyla dikkat çeken erkekler oldukları görülmektedir. Karakter olarak da saygılı, naif ve kendine güvenen karakterde kişiler olarak aranmaktadır.
“Rentboy” olarak da adlandırılan , her yaştan hanıma yapabilecekleri dahilinde istedikleri hizmeti sunabilme adına vazife yapmaktadırlar.

JİGOLOLUK YAPMANIN CEZASI VAR MI?

yapmanın kanunen bir cezası yoktur. Fakat aracı olmanın cezası fazlaca ağırdır.
FuhuşMADDE 227.
(2) Bir kimseyi fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran ya da fuhuş için aracılık eden yada yer temin eden kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Fuhşa sürüklenen kişinin kazancından yararlanılarak kısmen yada tamamen geçimin sağlanması, fuhşa teşvik sayılır. alıntı